EU | ES | CA | EN

2017

1.26 ANGOULÊME (FR) @ Le Mars
1.27 ALEGIA @ Gaztetxea
1.28 LARRABETZU @ Hori Bai

2016

4.06 BAIONA @ Zizpa gaztetxea
4.07 TOLOSA @ Bonberenea
4.08 LODOSA @ Kultur Etxea
4.09 OTXANDIO @ Gaztetxea
4.10 GERNIKA @ Astra
4.15 SANTIAGO DE COMPOSTELA @ Malatesta
4.16 XIXÓN @ Gijón Sound Festival 2016 (+ Tindersticks, Flaming Groovies…)
4.28 VILLARROBLEDO @ Viña Rock 2016
4.29 BADALONA @ Estraperlo
4.30 FIGUERES @ Barraques
5.01 REUS @ Lo Submarino
6.02 PARIS (Fr)  @ Eskual Etxea
6.03 KARLSRUHE (D)  @ Alte Hackerei
6.04 FRANKFURT (D) @ Au-Fest Open Air 2016
6.05 GRONINGEN (NL) @ Café de Zolder
6.06 BREDA (NL) @ Sound Dog
6.08 KÖLN (D) @ Sonic Ballroom
6.10 IRUÑEA @ TresSesenta Festival 2016
6.11 ZARAGOZA @ Parque Macanaz
7.01 BARBATE @ Cabo de Plata 2016
7.09 QUINTANA DE LA SERENA @ Granirock 2016
7.16 PEDREGUER @ Festes
7.23 VILANOVA I LA GELTRÚ @ El Tingladu 2016
7.29 MUNDAKA  @ Mundaka Festival 2016 (+ Danko Jones…)
8.02 PALMA (MALLORCA)  @ Sala Luna
8.04 FORMENTERA  @ Festes de la Terra
8.05 CANDELEDA  @ Shikillo Festival 2016
9.02 DONOSTIA  @ Kutxa Kultur 2016 (+ Bloc Party, Cat Power, !!!…)
9.21 BERLIN (D)  @ Clash
9.23 KARLSRUHE (D)  @ Alte Hackerei
9.24 BERN (CH)  @ Schützenmatte
10.31 GIRONA  @ Barraques
11.03 IRUÑEA  @ Zentral
11.04 IRUÑEA  @ Zentral
11.05 DURANGO  @ Plateruena
11.06 DURANGO  @ Plateruena
12.02 SÂO PAULO (BRA)  @ Tropical Butantâ (+ Descendents)
12.03 SÂO PAULO (BRA)  @ Tropical Butantâ (+ Descendents)
12.04 BUENOS AIRES (ARG)  @ Teatro de Flores (+ Descendents)
12.07 SANTIAGO DE CHILE (CHL)  @ La Cúpula (+ Descendents)
12.09 SANTIAGO DE CHILE (CHL)  @ Euskadi Bicicletas
12.11 BUENOS AIRES (ARG)  @ Buenos Aires Rebelde 2016 (Konex)
12.12 LIMA (PER)  @ La Noche de Barranco
12.13 LIMA (PER)  @ El Dragón de Barranco
12.15 BOGOTÁ (COL)  @ Auditorio Lumière

2015

1.05 LEKUNBERRI @ Kantina Rock
1.09 DONOSTIA @ Intxaurrondo K.E
1.10 DONOSTIA @ Intxaurrondo K.E.
1.11 DONOSTIA @ Intxaurrondo K.E.
1.12 DONOSTIA @ Intxaurrondo K.E.
1.23 BORDEAUX (Fr)  @ Iboat
1.24 PARIS @ La Bellevilloise
1.26 PARIS @ Maison d’arrête de Fresnes
1.30 LOGROÑO @ Concept
1.31 ATARRABIA @ Totem
2.05 MADRID @ Los Conciertos de Radio 3 (TV)
2.06 MADRID @ Joy Eslava
2.07 SEVILLA @ Malandar
2.08 CÁDIZ @ Supersonic
2.12 ZARAGOZA @ Lopez
2.13 BARCELONA @ Apolo
2.14 VALÈNCIA @ Teatro La Rambleta
2.15 MURCIA @ Garaje Beat Club
2.26 BERN (CH)  @ Reitschule Cafete
2.27 SCHWÄBISCH GMÜND (D) @ Esperanza
2.28 FRANKFURT (D) @ Au
3.01 KÖLN (D) @ Sonic Ballroom
3.04 HAMBURG (D) @ Hafenklang
3.05 KIEL (D) @ Schaubude
3.06 BERLIN (D) @ Clash
3.07 GRONINGEN (NL) @ Club Lola
3.11 KARLSRUHE (D) @ Alte Hackerei
3.12 BREMGARTEN (CH) @ Kuzeb
3.13 MIARRITZE  @ Atabal
3.14 BURGOS  @ Hangar
3.19 TIJUANA (Mex) @ You Revolution (+ Comeback Kid)
3.21 AUSTIN (USA) @ 720 Club (SXSW)
3.22 MEXICO DF @ Salón Bolivar (+ Comeback Kid)
3.26 MEXICO DF @ Foro Alicia
3.27 TOLUCA (Mex) @ Landó
3.28 GUADALAJARA (Mex) @ La Ley de Herodes
4.09 LEÓN  @ El Gran Café
4.10 UVIÉU-OVIEDO  @ Espacio Estilo
4.11 SANTIAGO DE COMPOSTELA  @ Sala Capitol
4.16 VALLADOLID  @ Porta Caeli
4.17 SANTANDER  @ Escenario Santander
4.18 GASTEIZ  @ Kubik
4.19 GASTEIZ  @ Jimmy Jazz
5.08 BILBO @ Santana 27
5.09 BILBO @ Santana 27
5.10 LLEIDA @ Festa Major
5.12 PARIS (Fr) @ La Flèche d’Or
5.22 MALLORCA @ Sa Possessió
7.04 LEKORNE @ EHZ 2015
7.16 VIVEIRO @ Resurrection Fest 2015 (+ Refused, Motörhead, Korn…)
7.18 CHIPIONA @ Alrumbo 2015 (+ Cypress Hill…)
7.25 LA CHÂTRE (Fr) @ Epipapu Festival 2015
8.07 LEITZA @ Torrea
8.08 CANDELEDA @ Shikillo Festival 2015
8.13 MALGRAT DE MAR @ Barraques
8.14 DONOSTIA @ Sagues (Aste Nagusia)
8.15 ARANDA DE DUERO @ Sonorama Ribera 2015
9.25 ZARAGOZA @ Auditorio multiusos
10.04 BARAKALDO @ BEC! (+ Rise Against, Refused)
10.05 BARCELONA @ Apolo (+ Refused)
10.06 MADRID @ Palacio de los Deportes (+ Rise Against, Refused)
10.07 DONOSTIA @ Kortxoenea
10.30 SALAMANCA @ Potemkin
10.31 CHANTADA @ Castañazo Rock 2015
11.01 ZAMORA @ La Cueva del Jazz
12.10 HUESCA @ El 21
12.11 MANRESA @ Stroika
12.12 BANYOLES @ Ateneu Centre Cultural
12.13 ALCOVER @ Convent de Les Arts
12.14 TOULOUSE @ Le Saint des Seins
12.15 BORDEAUX @ Heretic Club
12.16 LYON @ Warm Audio
12.17 PARIS @ La Mécanique Ondulatoire
12.18 NANTES @ Scène Michelet
12.19 EZPEIZE-ÜNDÜREINE @ Bestak

2014

4.07 SPARKS, NV (USA) @ Sidelines
4.08 SAN FRANCISCO, CA (USA) @ Hemlock Tavern
4.09 MERCED, CA (USA) @ Downtown Life Magazine
4.10 CHICO, CA (USA) @ 1078 Gallery
4.11 EUGENE, OR (USA) @ Tiny Tavern
4.12 SEATTLE, WA (USA) @ Victory Lounge
4.13 PORTLAND, OR (USA) @ The Know
4.14 BROOKLYN, NY (USA) @ Death by Audio
6.19 ARRASATE @ Gaztetxea
6.20 ONDARROA @ Beikozini
6.21 ONDARROA @ Beikozini
6.28 LASARTE-ORIA @ Okendo Plaza
7.12 BARCELONA @ Cruïlla Festival 2014 (+Jack Johnson, John Butler Trio…)
7.13 PAMPLONA-IRUÑEA @ San Fermin – Jaigune
7.18 BARAKALDO @ Herriko Plaza
7.19 GANDIA @ Gandia Sound Festival 2014
8.02 ALBI (Fr) @ Xtreme Fest 2014 (+ Converge, Red Fang, AWS, NoFX, Gojira…)
8.09 VIGO @ O Marisquiño 2014
8.11 DONOSTIA-SAN SEBASTIAN @ Aste Nagusia – Piratak
8.14 GERNIKA @ Jaiak
8.15 VILLENA @ Aupa Lumbreiras 2014
8.22 BILBAO @ Europa Park (Aste Nagusia)

2013

3.21 GASTEIZ @ Gaztetxea
3.22 TAFALLA @ Kube
3.23 ONDARROA @ Kafe Antzokia
4.07 IBARRA @ Gaztetxea
4.20 DONOSTIA-SAN SEBASTIAN @ Kursaal Auditorium
5.02 VILLARROBLEDO @ Viña Rock 2013
5.10 LEÓN @ Espacio Vías
5.11 BERMEO @ Kafe Antzokia
6.01 ATARRABIA @ Hatortxu Rock #15
6.21 CLISSON @ Hellfest Open Air 2013
6.22 PARIS  @ La Bellevilloise (w/ Sick Of It All)
6.24 VALLS @ Festa Major
8.14 LUHUSO @ Plaza
8.30 BILBAO @ En Vivo Festival (w/ Offspring…)
9.01 St. FELIU de GUÍXOLS @ TZVR
9.14 IRUN @ Expogrow 2013
9.15 ETXARRI-ARANATZ @ Gaztetxea
9.21 FUMEL @ Pavillon 108
10.19 DURANGO  @ Deaffest 2013
10.25 PAMPLONA  @ Movie
10.26 VITORIA-GASTEIZ  @ Kubik
11.01 AZPEITIA  @ Sanagustin KG
11.02 BAIONA  @ Jeiki Gazte
11.07 ZARAGOZA  @ Arrebato
11.08 BARCELONA  @ Razzmatazz II
11.09 LLEIDA  @ La Boite
11.14 ALACANT  @ John Mulligan’s
11.15 VALENCIA  @ Rock City
11.16 GUADALAJARA  @ Oxido
11.20 SEVILLA  @ Malandar-Luxuria
11.21 GRANADA  @ Planta Baja
11.22 MALAGA  @ La Cochera Cabaret
11.23 CADIZ  @ Supersonic
11.29 BURGOS  @ BnB
11.30 HERNANI  @ Oialume
12.01 BILBO  @ Kafe Antzokia

2012

1.26 HONDARRIBI @ Psilocybenea
1.27 LEKUNBERRI @ Kantina
2.03 BILBO @ Santana 27 (Fever)
2.04 BILBO @ Santana 27 (Fever)
2.09 SALAMANCA @ Potemkim
2.10 OVIEDO @ Tribeca
2.11 SANTIAGO DE COMPOSTELA @ Capitol
2.12 STA. Mª DEL PÁRAMO @ Belfast
2.17 TOLOSA @ Bonberenea
2.18 DONAZAHARRE @ Ezker-pareta
3.09 PALMA DE MALLORCA @ Es Gremi
3.10 BARCELONA @ Apolo
3.16 ATARRABIA @ Totem
3.17 ZARAGOZA @ López
3.23 MADRID @ Los Conciertos de Radio 3
3.24 MADRID @ Rock Kitchen
4.12 DONOSTIA @ Gazteszena
4.13 DONOSTIA @ Gazteszena
4.14 MILANO (It) @ Zoe Club
4.20 GASTEIZ @ Jimmy Jazz
4.21 LONDON (UK) @ Barfly (w/ Cancer Bats)
4.22 LONDON (UK) @ Upstairs Garage
4.27 HAM (BE) @ Pre-Groezrock Show (w/ Lifetime)
5.12 TENERIFE (La Laguna) @ Aguere
5.18 GRANADA @ El Tren
5.19 SEVILLA @ Fanatic
5.20 VALÈNCIA (Almàssera) @ Rock City (w/Cancer Bats)
5.25 VALLADOLID @ Porta Caeli
5.26 ELIZONDO @ Lur
6.01 DURANGO @ Plateruena
6.02 TUTERA @ Noboo
6.07 ZALDIBIA @ Antzoki-gaztetxea (w/ Burning Heads)
6.08 TÀRREGA @ La Nota
6.09 VIDRERES @ H-Titud Fest 2012
6.22 LA GARRIGA @ Noisefriends 2012 (w/ Sepultura…)
6.23 MONTPELLIER (Fr) @ Secret Place (w/ Street Dogs…)
7.14 BARCELONA @ Montjuïc de Nit 2012
7.21 BENICASSIM @ Costa de Fuego (w/ Marilyn Manson, In Flames, Cancer Bats…)
7.27 SALT @ Barraques
7.28 LARRABETZU @ Gazte Eguna 2012
8.04 VIVEIRO @ Resurrection Fest 2012 (w/ Dead Kennedys, Hatebreed, Anti-
Flag…)
9.07 OLOT @ Festes del Turà 2012
9.15 TOLOSA @ Bonberenea Sutan 2012
9.21 BIARRITZ @ Atabal
9.22 STA. COLOMA DE FARNERS @ Barraques
9.28 LOGROÑO @ Biribay
9.29 RIVAS-VACIAMADRID @ En Vivo Festival 2012
10.27 AZKOITIA @ Gurea pilotalekua
11.02 IRURTZUN @ Pikurock 2012
11.09 HAZPARNE @ Ttattola
11.10 BARAKALDO @ BEC (Becatu Festibala 2012)
11.23 CUENCA @ Babylon
11.24 CARTAGENA @ La Matriz Creativa
11.25 CASTELLÓ @ Four Seasons
11.26 ARINSAL (And) @ El Cau
11.27 LYON (Fr) @ Audio Warm
11.28 GENOVA (It) @ Lucrezia
11.29 ROMA (It) @ Traffic Live Club
11.30 BOLOGNA (It) @ Red Music Festival
12.02 UDINE (It) @ Cas*Aupa
12.03 LJUBLJANA (Slo) @ Orto Club
12.04 TABOR (CZ) @ Orion Music Club
12.05 BERLIN (D) @ Crystal
12.06 HAMBURG (D) @ Skorbut
12.07 OSNABRÜCK (D) @ Substanz
12.08 GEMERT (NL) @ De Bunker
12.09 KÖLN (D) @ MTC
12.10 TILBURG (NL) @ Little Devil
12.11 DEN HAAG (NL) @ Bazart
12.12 TOULOUSE-TOLOSA (Fr) @ Le Saint des Seins
12.29 PONTEVEDRA @ Recinto Feiral

2011

1.06 ONDARROA @ Kafe Antzokia
1.07 ONDARROA @ Kafe Antzokia
1.08 ZIZUR NAGUSIA @ Hatortxurock 2011
1.14 TOLOSA @ Bonberenea
1.15 LOGROÑO @ Biribay
2.05 BARCELONA @ Razzmatazz (w/ Cavalera Conspiracy)
2.11 ALDAIA @ Sala XY
2.12 GUADALAJARA @ Óxido
2.18 SAO JOSE DOS CAMPOS (BR) @ Hocus Pocus (w/ Musica Diablo)
2.19 SAO PAULO (BR) @ Hangar 110 (w/ Musica Diablo)
2.21 BRAGANÇA PAULISTA (BR) @ Dharma
2.24 SANTO ANDRE (BR) @ Tupinikim
2.25 CURITIBA (BR) @ Master Hall (w/ Rise Against)
2.26 SAO PAULO (BR) @ Carioca Club (w/ Rise Against)
2.27 BUENOS AIRES (ARG) @ Groove (w/ Rise Against)
3.01 MONTEVIDEO (URU) @ Vía Bar
3.02 BUENOS AIRES (ARG) @ Salón Pueyrredón
3.03 SANTIAGO DE CHILE (CHL) @ Óxido
3.04 SAN ANTONIO (CHL) @ Secreto Perfecto
3.05 SANTIAGO DE CHILE (CHL) @ CC Pablo Neruda
3.08 MEXICO DF (MX) @ Caradura
3.09 TORONTO (CND) @ Underground Garage (Canadian Music Festival)
3.10 TORONTO (CND) @ Parts & Labour (CMF 2011)
4.01 GASTEIZ @ Arabatakada 2011
4.02 LEITZA @ Atekarock 2011
4.09 USURBIL @ Pilotalekua
4.21 SALT @ La Mirona
5.07 ZARAUTZ @ Udaberrifest 2011
5.08 SENPERE @ Herri Urrats 2011
5.13 ATARRABIA @ Totem
5.14 ORTUELLA @ Plaza
6.24 OURENSE @ Derrame Rock 2011
8.04 ERROMO @ Txosnak
8.06 ARZÚA @ Festa dos Botes
8.14 DONOSTIA @ Aste Nagusia (Sagues)
8.15 TAFALLA @ Txosnak
8.16 GERNIKA @ Jaiak

2010

1.29 MATARÓ @ Clap
1.30 BERMEO @ Kafe Antzokia
2.05 PARIS (F) @ La Java
2.06 PARIS (F) @ Goeland TV – Soundbox
2.11 ZÜRICH (CH) @ Drücki
2.12 BASEL (CH) @ Villa Rosenau
2.13 BERN (CH) @ Reitschule
2.19 PAGOLA @ Herriko Gela
2.20 ELIZONDO @ Lur
2.26 MADRID @ Heineken
2.27 DAIMIEL @ Brujas Festival
3.17 AUSTIN (USA) @ SXSW
3.18 AUSTIN (USA) @ SXSW
3.27 BARAKALDO @ Rockstar Live
4.02 DURANGO @ GaztEHerria
4.09 BIARRITZ @ Atabal
4.15 SALAMANCA @ Potemkim
4.16 HARO @ Brutal Zone
4.30 VILLARROBLEDO @ Viñarock 2010
5.01 HONDARRIBI @ Olearso Fest 2010
5.14 BARCELONA @ Apolo
5.28 JESÚS POBRE @ Festa Major
5.29 MARINALEDA @ Palo-Palo
5.30 LISBOA (P) @ Infected Fest
6.04 IBIRIKU-DEIERRI @ Maravillas Oroituz
6.05 ELLERDORF (D) @ Wilwarin Festival
6.07 FREIBURG (D) @ Walfisch
6.08 BERLIN (D) @ Wild At Heart
6.09 HAMBURG (D) @ Hafenklang
6.10 KÖLN (D) @ Sonic Ballroom
6.25 REUS @ Barraques
6.26 PRAVIA @ Derrame Rock 2010
7.02 AVINYÓ @ Poliesportiu
7.03 HELETA @ EHZ 2010
7.23 ALCÁZAR DE SAN JUAN @ Quijote Music Festival
8.08 GASTEIZ @ Foru Plaza
9.24 SANTIAGO DE COMPOSTELA @ La Nasa
9.25 A CORUÑA @ Le Klub
10.01 LISBOA (P) @ Berlin
1002 GETAFE @ En Vivo Festival 2010
10.08 GRANADA @ El Tren
10.15 GASTEIZ @ Helldorado
10.16 ORDIZIA @ Scotland-EH Jaialdia
10.22 PENGYU (CHN) @ Intown Live House
10.23 MACAU (MCO) @ Blue Frog
10.24 HONG KONG (HK) @ Backstage
10.30 SEOUL (KOR) @ Club TA
10.31 SEOUL (KOR) @ Club FF
11.02 KAGOSHIMA-KOKUBUN (JAP) @ Fuzz Rock Hall
11.04 OITA-SHI (JAP) @ T.O.P.S. Bitts Hall
11.11 CERDANYOLA DEL VALLÉS @ Mundo Canibal
11.12 TORELLÓ @ El Moscou
11.13 MANRESA @ Sala Stroika
12.10 ELGETA @ Espaloia
12.11 ANOETA @ Gaztetxea
12.13 BILBO @ Kafe Antzokia
12.14 BILBO @ Kafe Antzokia

2009

3.12 MADRID @ Ritmo & Compás
4.24 CHICAGO (USA) @ Reggie’s
5.08 BORDILS @ Pavelló Poliesportiu
5.09 VALÈNCIA @ UPV Tarongers
5.15 CACICEDO DE CAMARGO @ Sala Heaven
5.16 A CORUÑA @ Parque Sta. Margarita
5.23 BILBO @ Santana 27
5.29 PASAI DONIBANE @ Polikiroldegia
5.30 BIANA @ Viana Rock
6.05 GUADALAJARA @ Sala Oxido
6.06 HAZPARNE @ Ttattola
6.20 LAKUNTZA @ Hatortxu Rock 10
7.31 MIRANDA DE EBRO @ Petróleo Rock 2009
8.01 VIVEIRO @ Resurrection Fest 2009 (w/ Strike Anywhere, Walls Of Jericho…)
9.04 Sta. PERPETUA DE LA MOGODA @ Festa Major
9.05 St. SADURNÍ d’ANOIA @ Festa Major
9.14 DONOSTIA @ Doka
9.18 GIJÓN @ Albéniz
9.19 ESKORIATZA @ Polikiroldegia
9.23 BARCELONA @ BAM Festival (Plaza Reial)
9.24 MADRID @ RTVE (Los Conciertos de Radio 3)
9.25 TOBARRA @ Aupa Lumbreiras 2009
9.26 MELIANA/VALENCIA @ Sala Durango
10.02 MADRID @ Penélope
10.03 SAN MIGEL-BASAURI @ Jaiak
10.06 AMIENS (F) @ Grand Wazoo (w/ Burning Heads)
10.07 MONTREUIL-PARIS (F) @ La Pêche (w/ Burning Heads)
10.08 NANTES (F) @ Le Ferrailleur (w/ Burning Heads)
10.09 DIJON (F) @ Les Tanneries (w/ Burning Heads)
10.10 CHALON SUR SAONE (F) @ La Peniche (w/ Burning Heads)
10.16 ZARAUTZ @ Putzuzulo Gaztetxea
10.17 TUTERA @ Noboo
10.22 PALMA DE MALLORCA @ Assaig 180
10.23 TERRASSA @ Faktoria de So
10.24 BANYOLES @ Barraques
10.30 MALAGA @ Eventual Music
10.31 CUENCA @ Babylon
11.06 ZARAGOZA @ La Casa del Loco
11.07 ATARRABIA @ Totem
11.13 VITORIA-GASTEIZ @ Jimmy Jazz
11.20 VIGO @ Mondo
11.21 LEÓN @ Studio 54
12.07 DURANGO @ Plateruena

2008

1.11 ANDOAIN @ Gaztetxea
1.12 BERRIOBEITI @ Hatortxu Rock
2.23 HAZPARNE @ Mendeala Kiroldegia
2.29 ETXARRI-ARANATZ @ Gaztetxea
3.01 ELIZONDO @ Lur
4.04 ZARAGOZA @ Bass Space
4.05 ST FELIU DE CODINES @ Incivic Zone
4.11 GRANADA @ El Tren
4.12 SANTOMERA @ Vintage
4.25 BREMGARTEN (CH) @ KuZeB
4.26 BREGENZ (A) @ AJZ Between
4.27 LUZERN (CH) @ Sedel
4.30 DAVOS (CH) @ Box
5.01 THUN (CH) @ Cafe Mokka
5.02 ZURICH (CH) @ Maifest
5.03 VILLARROBLEDO @ Viñarock
5.15 GASTEIZ @ Arabatakada
5.16 DONOSTIA @ Gazteszena
5.17 ABADIÑO @ Jaiak
6.06 VILA-REAL @ Vila-Rock
6.20 LEIOA @ Jaiak
7.19 BARAKALDO @ Jaiak
7.23 TOKYO @ Marz
7.24 NAEBA @ Fuji Rock Festival
8.01 AZPEITIA @ Jaiak
8.02 MIRANDA DE EBRO @ Petroleo Rock
8.16 GERNIKA @ Jaiak

2007

2.16 LLEIDA @ Cotton Club
2.17 RIUDARENES @ Vietnam
3.02 LARRABETZU @ Hori Bai
3.03 ATARRABIA @ Totem
3.04 ATARRABIA @ Totem
3.07 SALAMANCA @ Irish Rover
3.08 SANTANDER (Cacicedo) @ Heaven
3.09 SANTIAGO DE COMPOSTELA @ La Nasa
3.10 CANGAS @ A Tiradoura
3.15 TAICHUNG (Taiwan) @ Grooveyard
3.16 TAICHUNG @ Groovecity
3.17 TAICHUNG @ Tiger City
3.17 TAICHUNG @ Grooveyard
3.21 NAGOYA (Jap) @ Upset
3.22 HAMAMATSU (Jap) @ Mescaline Drive
3.23 TOKYO -Shibuya- @ The Game
3.25 TOKYO -Roppongi- @ Rock Factory
3.27 TOKYO -Sangenjaya @ Heaven’s Door
4.06 MAGDEBURG (D) @ Sackfabrik
4.07 FRANKFURT @ ExZess
4.08 OSNABRÜCK @ Unicum
4.09 HAMBURG @ Hafenklang Im Exil
4.10 OCHTRUP @ Hubi
4.11 KEMPTEN @ Ritterkeller
4.12 KARLSRUHE @ Substage
4.14 DORFEN @ JuZ
4.16 HANNOVER @ Bei Chez Heinz
4.17 MUNCHEN @ Sunny Red
4.20 BERLIN @ Maria (Against G-8)
4.21 REMSCHEID @ Krafstation
4.25 DUBLIN (Ir) @ Voodo Lounge
4.26 DERRY @ Sandino’s
4.27 BELFAST @ Lavery’s Bunker Room
4.28 CLONMEL @ Piper Inn
4.29 CORK @ An Cruisin Lan
5.01 DUBLIN @ Temple Bar Music Centre (w/ Rise Against + The Bronx + Cancer Bats)
5.05 ALGORTA-GETXO @ Portu Zaharra
5.16 BERLIN (D) @ Pirate Cove
5.17 KASSEL @ Barracuda
5.18 OSNABRÜCK @ Unicum
5.19 KIEL @ Pumpe (Move Against G-8 Festival)
6.01 CASSA DE LA SELVA @ Festa Major
6.02 LA PALMA DE CERVELLO @ Xapulina Rock
6.09 ZEGAMA @ Polikiroldegia
6.17 PARIS @ La Maroquinerie (w/ Strike Anywhere)
6.22 BILBO @ Bilbao BBK Live (w/ Red Hot Chili Peppers, My Chemical Romance…)
7.14 SANT CELONI @ Acampada Jove
7.21 VILLARCAYO @ Baitu Rock
7.27 MATARO @ Festa Major
8.03 GASTEIZ @ Txoznak
8.11 DONOSTIA @ Trinitate Plaza (Piratak)
8.14 GUARDAMAR DEL SEGURA @ Ñorarock
8.18 ITSASU @ Jaiak
9.08 ELORRIO @ Txoznak
9.13 GERNIKA @ Astra (Zertarako Amestu berezia)
9.14 GERNIKA @ Astra

2006

1.05 GIRONA @ Auditori Mercat de la Merced
1.27 HARO @ Brutal Zone
1.28 ALTSASU @ Gaztetxea
2.03 BARCELONA @ Apolo
2.10 BIARRITZ @ Atabal
2.11 ZALDIBIA @ Herriko Antzokia
2.15 MADRID @ Ritmo & Compas
2.16 MADRID @ Ritmo & Compas
2.17 CUENCA @ Sala Babylon
2.24 ONDARROA @ Kafe Antzokia
3.09 MALAGA @ Abisinia
3.10 ALMERIA @ Malevaje
3.11 CHICLANA DE LA FRONTERA @ Fussion Art
3.17 VALÈNCIA @ Republicca I
3.18 HERNANI @ Sagarrondotik
3.24 SANTA MARIA DEL CAMI @ Factoria de So
3.25 PALMA DE MALLORCA @ Sala Mandra
3.31 RIEZU-ERRETZU @ Kaskilludi
4.01 BILBO @ Kukutza
4.07 GASTEIZ @ Gaztetxea
4.08 PUERTO DEL ROSARIO -Fuerteventura- @ Lebrancho Rock
4.15 ETXARRI ARANATZ @ Topagunea
4.21 LA CELLERA DE TER @ Poliesportiu
4.28 VILLARROBLEDO @ Viñarock 20065
5.01 ZURICH (CH) @ Maifest
5.03 BASEL @ Villa Rosenau
5.04 BIEL @ Gaskessel
5.05 BREMGARTEN @ KuZeB
5.06 THUN @ Cafe Mokka
5.09 MUNCHEN (D) @ Sunny Red
5.10 WIESBADEN @ Schlachthof 2
5.12 HAMBURG @ Hafenklang
5.13 BERLIN @ Rote Insel
5.20 AZKOITIA @ Plaza
5.26 LAS KARRERAS @ Jaiak
5.28 BARCELONA @ Razzmatazz 1 (w/ Deftones)
6.02 ZAMUDIO @ Jaiak
6.07 DUBLIN (Ir) @ Voodoo Lounge
6.08 DERRY @ Sandino’s
6.09 BELFAST @ Black Box
6.10 GALWAY @ Richardson’s
6.11 CORK @ Fred Zeppelin’s
6.17 GERNIKA @ Astra Gernikentzako Jaialdia
6.18 ARMENTIA @ Araba Euskaraz
6.24 IRUN @ Mosku
6.29 LLEIDA @ Senglar Rock
6.30 USURBIL @ Jaiak
7.01 IDAUZE-MENDI @ EH Zuzenean
7.07 IRUÑEA @ Foru Plaza
7.21 ARRIGORRIAGA @ Jaiak
7.22 VILLARCAYO @ Baitu Rock
7.24 BERANGO @ Jaiak
7.28 VILADAMAT @ Plaza
7.29 CAMBRILS @ Game Over Festival
8.04 ARGENTONA @ Garrinada
8.11 BESCANO @ Zona Esportiva
8.12 AMURRIO @ Jaiak
8.17 DONOSTIA @ Sagues
8.25 BILBO @ Botika Zaharra
8.26 MANRESA @ Festa Major
8.28 KOLN (D) @ Live Music Hall (w/ Rise Against + A Wilhelm Scream)
8.29 HAMBURG @ Markthalle (w/ Rise Against + AWS)
8.30 BERLIN @ S0 36 (w/ Rise Against + AWS)
9.01 MUNCHEN @ Backstage (w/ Rise Against + AWS)
9.02 VITORIA-GASTEIZ @ Azkena Rock Festival (w/ Pearl Jam, Motherwolf…)
9.02 ELGOIBAR @ Jaiak
9.04 FRANKFURT @ Batschkapp (w/ Rise Against + AWS)
9.06 ZURICH (CH) @ Abart Music Club (w/ Rise Against + AWS)
9.07 ANTWERP (B) @ Hof Ter Lo (w/ Rise Against + AWS)
9.08 AMSTERDAM (NL) @ Melkweg (w/ Rise Against + AWS)
9.09 PARIS (F) @ Le Trabendo (w/ Rise Against + AWS)
9.10 BIRMINGHAM (UK) @ The Academy 2 (w/ Rise Against + AWS)
9.11 MANCHESTER @ The Academy 3 (w/ Rise Against + AWS)
9.12 GLASGOW (Sctlnd) @ The Garage (w/ Rise Against + AWS)
9.13 LONDON (UK) @ Mean Fiddler (w/ Rise Against + AWS)
9.15 TOLOSA @ Triangulo
10.06 VILLAFRANCA DEL PENEDES @ Rescat
10.07 MATARO @ Clap
10.27 GIRONA @ Barraques
11.04 IRUN @ Ficoba
12.07 BERN (CH) @ ISC Club
12.08 BASEL @ Hirscheneck
12.09 LUZERN @ Sedel
12.25 IBARRA @ Gaztetxea

2005

1.29 COBRECES @ Polideportivo
2.25 BARAÑAIN @ Auditorioa
2.26 BILBO @ Auzotarrok Jaialdia
3.05 HERNANI @ Sagarrondotik
3.12 ELIZONDO @ Lur
4.23 URDIAIN @ Pilotalekua
4.30 CARDEDEU @ Sala Sarau
5.01 VILLARROBLEDO @ Viñarock 2005
5.06 TUDELA-TUTERA @ Noboo
5.07 LLEIDA @ Pavello Camps Elisis
5.08 SENPERE @ Herri Urrats
8.19 TAMPICO (MX) @ Rockfabrik
8.20 MEXICO DF @ Foro Alicia
8.21 TOLUCA @ Local del Boti
8.26 MANAGUA (Nicaragua) @ Art Cafe
9.01 LEON (Nic) @ Plaza
9.02 MANAGUA @ Enfrente Asamblea Nacional
9.03 JINOTEPE @ UNAN
9.28 BURLATA @ Black Rose
9.30 RIUDARENES @ 9 Zeppelin
10.01 MANLLEU @ Kiper
10.07 LEKUNBERRI @ 31 Aretoa
10.08 ZARAGOZA @ C.C. Delicias
10.21 IBARRA @ Gaztetxea
10.22 DONAZAHARRE @ Ezker-pareta
10.28 VITORIA-GASTEIZ @ Azkena
10.29 IRURTZUN @ Pikurock
11.04 BILBO @ Kafe Antzokia
11.05 PEDREGUER @ Rockodrom
11.11 SAN FRANCISCO (USA) @ Irish C. C.
11.13 RENO (USA) @ Rock Street Cafe
11.19 BOISE (USA) @ Basque Center
11.25 IRUÑEA @ Artsaia
11.26 SOPELA-LARRABASTERRA @ Ikasle Gaua
12.03 SANTIAGO DE COMPOSTELA @ Sala Capitol
12.04 VALLADOLID @ Mal Bicho
12.05 PONFERRADA @ Sala Cotton -Khasia’s Fest-
12.07 DURANGO @ Plateruena
12.10 TOLOSA @ Bonberenea
12.16 TORREFARRERA @ Rockfarrera
12.17 VILA-REAL @ Salatal
12.31 ONTENYENT @ Festivern

2004

1.03 BILBO @ Garai Ilunak (La Casilla)
1.04 HERNANI @ Oialume
1.09 GASTEIZ @ Gaztetxea
1.30 ELGOIBAR @ Gaztetxea
1.31 IBARRA @ Gaztetxea
2.07 CAPELLADES @ Teatre de la Lliga
2.13 HAZPARNE @ Ttattola
2.14 AZPEITIA @ Plaza
2.21 BARCELONA @ Razzmatazz 2
3.06 LONDON @ The Garage
3.12 OIARTZUN @ Pagoa
3.13 ORIO @ Galerna Rock
3.26 AIZOAIN / IRUÑEA @ Artsaia
4.10 ZORNOTZA @ Zubiondo plaza
4.11 ITSASONDO @ Gazte Topagunea 2004
4.17 SARA @ Salle polivalent
4.23 ZUMAIA @ Portua
4.24 GATIKA @ Frontoia
4.30 CELRÀ @ Piscines
5.01 TORRENT @ Mercat Central L’Horta
5.08 ST JOAN DE VILATORRADA @ Manresa Hardcore Festival
5.14 DERIO @ Txoznak
5.15 ONDARROA @ Antxoa Egune 2004
5.21 USURBIL @ Karpa
5.22 ABADIÑO @ Plaza
6.04 LLEIDA @ Cotton Club
6.05 FALTZES @ Frontoia
6.11 GALLARTA @ Plaza
6.12 ST QUIRZE DE BESORA @ Pabelló Municipal
6.18 VILLASANA DE MENA @ Plaza
6.26 SESTAO @ Txoznak
7.03 AMOROTO @ Frontoia
7.04 TERRASSA @ Barraques
7.13 BARAKALDO @ Txoznak
7.17 BERGA @ Rebrot 2004
7.22 BLANES @ Barraques
7.23 GOPEGI @ Parkea
7.24 ARRIGORRIAGA @ Plaza
8.07 DONOSTIA @ Trinitate plaza
8.09 GASTEIZ @ Txoznak
8.14 MAÑARIA @ Plaza
8.15 PORTUGALETE @ Kanilako plaza
8.16 GERNIKA @ Txoznak
8.19 BARCELONA (Gràcia) @ Plaça del Diamant
8.27 TORROELLA DE MONTGRÍ @ Barraques
8.28 CERVERA @ L’Akelarre 2004
9.04 LES BORGES BLANQUES @ Plaça Europa
9.06 ELORRIO @ Txoznak
9.08 BERMEO @ Lamera
9.10 UGAO-MIRABALLES @ Gernika plaza
9.18 LEGUTIO @ Frontoia
9.25 BURGI @ Ekibaxak 2004
10.02 BARAÑAIN @ Ari Euskaraz Rock
10.09 BASAURI @ Arizgoiti plaza
10.11 ZARAGOZA @ CC Delicias
10.17 LIZARRA @ Nafarroa Oinez 2004
10.30 BARCELONA @ KGB
10.31 LA GARRIGA @ Poliesportiu
11.05 ARRASATE @ Gaztetxea
11.13 MAJADAHONDA @ Malas Compañías
12.29 TXANTREA / IRUÑEA @ Akelarre

2003

3.28 TOLOSA @ Bonberenea
3.29 LAUDIO @ Gaztetxea
4.04 MADRID @ Ritmo & Compás
4.05 HARO @ Brutal Zone
4.11 BOQUEIXON @ Río
4.13 IRUÑEA @ Zezen plaza (Korrika 13)
4.19 GERNIKA @ Karpa
4.25 LA CELLERA DE TER @ Pabelló sportiu
6.27 LANGREO @ Derrame Rock 2003
8.01 ARANDA DE DUERO @ Tinto Rock 2003
9.05 ARTÉS @ Plaza
9.13 TORREFARRERA @ Camp
9.19 CALLDETENES @ Festa Major
9.19 AIGUAVIVA @ Plaza
10.03 DONOSTIA @ Guardetxea
10.11 ZARAGOZA @ Carpa de la Chimenea
10.18 CERDANYOLA @ Altimira Festival 2003
10.24 BALMASEDA @ San Seberino plaza
10.28 GIRONA @ Barraques
10.31 IRURTZUN @ Pikurock 2003
11.06 BILBO @ Kafe Antzokia
11.07 ONDARROA @ Kafe Antzokia
11.15 ALEGIA @ Ikasle Eguna 2003
11.22 SENPERE @ Gazte Eguna 2003
12.03 HAMBURG (D) @ Hafenklang
12.04 COPENHAGUE (DK) @ Ungdomshuset
12.05 KIEL (D) @ Alte Meierei
12.06 OSNABRÜCK (D) @ Ostbunker
12.13 DONAZAHARRE @ Frontoia
12.19 VIGO @ La Iguana
12.20 SALAMANCA @ Argós – El Barco
12.27 HUARTE-IRUÑEA @ Hatortxu Rock #5

2002

1.05 ORDIZIA @ Gaztetxea
1.12 BILBO @ Kakitzat 2002
1.19 MUNIAIN DE LA SOLANA @ Bihitegia
2.01 DONAPALE @ Elorri taberna
2.02 IBARRA @ Gaztetxea
2.08 ZORNOTZA @ Karpa
2.16 EZPELETA @ Polikiroldegia
3.01 LEKUNBERRI @ Gabari gaztetxea
3.09 BARCELONA @ Mephisto
3.15 BASAURI @ Gaztetxea
3.21 DONOSTIA @ Gazteszena
3.22 L’ELIANA @ Centro Socio-cultural
3.31 ELORRIO @ Gazte Topagunea 2002
4.05 CERDANYOLA DEL VALLÉS @ Altimira
4.13 SALT @ La Mirona
4.19 OIARTZUN @ Pagoa
4.20 MADRID @ Gruta 77
4.26 ANOETA @ Gaztetxea
5.10 ARRASATE @ Gaztetxea
5.11 MADRID @ Parque de la Cornisa
5.18 BARCELONA @ Cotxeres de Sants
5.24 LEIOA @ Polikiroldegia
5.25 LEKUNBERRI @ Frontoia
5.26 GETXO-ALGORTA  @ Ibilaldia 2002
5.31 BIANA @ Frontoia
6.09 IRUÑEA @ Sortzen festa 2002 (Takonera)
6.22 BARCELONA  @ Razzmatazz 2
6.26 ZARAUTZ  @ San Pelaio Txoznak
6.29 DIMA  @ Plaza
7.06 MONTBLANC  @ Senglar Rock 2002
8.03 LARRABETZU  @ Plaza
8.04 GASTEIZ  @ Txoznak
8.10 VILLAR DEL ARZOBISPO  @ Plaza
8.16 GERNIKA  @ Txoznak
8.17 ARANTZA  @ Arantza Rock 2002
8.31 BAKIO  @ Txoznak
9.01 LEKEITIO  @ Txoznak
9.06 LLINARS DEL VALLÉS  @ Poliesportiu
9.13 VALLEKAS  @ Recinto Ferial ‘A Contracorriente’
9.20 GALDAKAO  @ Ardanza plaza
9.21 TOLOSA  @ Euskal Herria plaza
9.22ARRASATE  @ Askatasun Taupadak 2002
10.11 ZARAGOZA  @ Local autogestionado Avda Cat.
10.19 BANYOLES  @ Barraques
10.12 TUTERA-FONTELLAS  @ Nafarroa Oinez 2002
10.26 BILBO  @ La Casilla (‘Hator’ 2002)
11.02 ERMUA  @ Aritzmendi pilotalekua
11.07 PAU  @ Foire Expo
11.09 AHETZE  @ Karpa
11.15 SABADELL  @ Sala d’Espera
11.16 USURBIL  @ Ikasle Gaua 2002
12.13 BARCELONA  @ KGB
12.19 IRUÑEA (AIZOAIN)  @ Artsaia
12.20 CASSÀ DE LA SELVA  @ Sala Polivalent
12.21 EZPELETA  @ Kiroldegia

2001

3.28 IRUÑEA (TXANTREA)  @ Akelarre
3.30 L’ELIANA  @ Casa de Cultura
3.31 MOTA DEL CUERVO  @ Pub Molakate
4.21 OIARTZUN  @ Haikaldia 2001
5.26 FELANITX  @ Parc municipal
10.17 IRUÑEA  @ Aintzina taberna
10.27 BERGARA  @ Jam (Gor Gaua)
11.02 GASTEIZ  @ Gaztetxea
11.03 ALTZÜRÜKÜ  @ Bestak
11.09 HOSPITALET  @ Salamandra
11.10 VILAFRANCA DEL PENDEDÈS  @ Can Cellerot
11.16 LIZARRA  @ Gaztetxea
11.17 USURBIL  @ Ikasle Gaua 2001
11.23 VALLEKAS  @ Jimmy Jazz
11.24 ELGOIBAR  @ Gaztetxea
11.29 BILBO  @ Kafe Antzokia
12.01 DONAZAHARRE  @ AEK Eguna 2001
12.22 IRUÑEA  @ Anaitasuna

2000

1.08 LARRABETZU  @ Gaztetxea
1.15 LEKUNBERRI  @ Gabari gaztetxea
1.21 BARAKALDO  @ Done Bikendi auzoa
1.22 BERRIZ  @ Probaleku
1.29 BAKAIKU  @ Elkartea
2.11 IBARRA  @ Gaztetxea
2.12 DONOSTIA  @ Zuloaga plaza (EHE)
2.18 LEKEITIO  @ Kabaua
2.19 LAUDIO  @ EHE karpa
2.23 BILBO  @ Kafe Antzokia
3.03 ZIZUR NAGUSIA  @ Frontoia
3.17 ONDARROA  @ 34
3.24 BILBO  @ Kukutza
3.25 ORAGARRE  @ Frontoia
4.07 GASTEIZ  @ Gaztetxea
4.08 ARRUTA  @ Frontoia
4.14 MADRID  @ Sala Alien
5.13 BERRIATUA  @ Plaza
5.19 ABADIÑO  @ Plaza
5.20 UZTARITZE  @ Polikiroldegia
5.27 BURLATA  @ Askatasuna frontoi kanpoaldean
6.02 MEÑAKA  @ Frontoia
6.10 ARRANGOITZE  @ Bestak
6.10 OLETA  @ Txoznak
6.23 ANDOAIN  @ Plaza
6.24 TOLOSA  @ Plaza
6.28 HAZPARNE  @ Ttattola
7.01 LEABURU  @ Plaza
7.23 ASTIGARRAGA  @ Plaza
7.24 BERANGO  @ Santa Ana auzoa
7.29 DONOSTIRI  @ Frontoia
8.03 LIZARRA  @ Txoznak
8.04 GETARIA  @ Plaza
8.12 ZEANURI  @ Plaza
8.16 GERNIKA  @ Plaza
8.19 ARNEGI  @ Frontoia
8.25 GETARI (Ip.)  @ Frontoia
9.01 LEKEITIO  @ Txoznak
9.02 LARRESORO  @ Frontoia
9.03 ELORRIO  @ Gaztetxea
9.08 LEZAMA  @ Plaza
9.14 BERMEO  @ Lamera
9.15 GALDAKAO  @ Plaza
10.22 ZIZUR NAGUSIA  @ Nafarroa Oinez 2000
11.25 AMURRIO  @ Ikasle Gaua 2000
12.02 LEKUNBERRI  @ Gabari gaztetxea
12.06VILLATUERTA  @ ‘Censurados’ jaialdia

1999

2.12 ELGETA  @ Gaztetxea
2.13 ORERETA  @ Gaztetxea
2.27 BERRIOZAR  @ Gune industriala
3.05 ZIZUR NAGUSIA  @ Gazte-lokala
3.13 BILBO  @ Erakustazoka
3.28 DONOSTIA  @ San Pedro plaza
6.04 IRUÑEA  @ Arrosadiako bidegurutzea
6.24 BARAÑAIN  @ Txoznak
6.30 USURBIL  @ Txoznak
7.01 ELGETA  @ Gaztetxea
7.03 ELORRIO – ARGIÑETA  @ Nekropolia
7.30 LEKUNBERRI  @ Gabari
9.26 TAFALLA  @ Gabalzeka taberna
9.29 IRUÑEA -TXANTREA  @ Akelarre
10.02 IRURA  @ Plaza
10.03 ORERETA  @ Kilometroak 1999
10.11 ZALDIBIA  @ Frontoi irekia
10.22 BERGARA  @ Jam
10.23 MALLABIA  @ Polikiroldegia
10.29 ITZIAR  @ Txitxarroko aparkalekun karpa
11.05 LIZARRA  @ Gaztetxea
11.06 ARRIGORRIAGA  @ Plaza
11.20 ORKOIEN  @ Frontoia
11.27 ORDIZIA  @ EHE karpa
12.03 BILBO  @ Kafe Antzokia
12.04 ELORRIO  @ EHE I. Rock Maratoia
12.06 GASTEIZ  @ K2 taberna
12.10 DONAPALE  @ Elorri taberna
12.11 LATASA  @ Frontoia
12.18 BOLIBAR  @ Frontoia
12.25 ALEGIA  @ Gaztetxea
12.26 ESKORIATZA  @ Frontoia
12.30 ORERETA  @ Gaztetxea

1998

1.16 BERGARA  @ Jam
1.17 DONOSTIA  @ Antiguoko frontoia
2.12 BILBO  @ Kafe Antzokia
3.07 OÑATI  @ Gaztelekua
3.20 ZORNOTZA  @ Polikiroldegia
3.21 IDIAZABAL  @ Frontoia
3.27 BURLATA  @ Gaztetxea
4.03 ANTSOAIN  @ Gaztetxea
4.04 IBARRA  @ Gaztetxea
4.18 TAFALLA  @ Ferial
5.01 GORLIZ  @ Xurrut taberna
5.08 AMASA  @ Frontoia
5.14 GASTEIZ  @ EHU
5.15 URDIAIN  @ AEKanpada 1998
5.16 BITORIANO  @ Plaza
5.23 AZPEITIA  @ Plaza
5.29 DIMA  @ Frontoia
5.30 ZAMUDIO  @ Bidegurutzea
5.31 MUNGIA  @ Ibilaldia 1998
6.20 OLABERRIA  @ Larrea
6.26 ALTZIBAR  @ Txoznak
6.27 ANDOAIN  @ Plaza
6.28 PASAI SAN PEDRO  @ Torrea
7.03 ZALDU  @ Plaza
7.04 MUNDAKA  @ Txoznak
7.06 PASAI ANTXO  @ Gaztetxea
7.07 IRUÑEA  @ San Fermin – Txoznak
7.18 MAKEA  @ Ezker-pareta
7.20 IRURTZUN  @ Larrazpi
7.24 IPAZTER  @ Frontoia
7.30 GUEÑES  @ Frontoia
7.31 BILBO  @ San Inazio, Levante plaza
8.03 LIZARRA  @ Santiago plaza
8.08 IKAZTEGIETA  @ Frontoia
8.14 GERNIKA  @ Txoznak
8.14 LEITZA  @ Plaza
8.16 DEBA  @ Plaza
8.20 IBARRA  @ Gaztetxea
8.29 LEKUNBERRI  @ Frontoipeko gaztetxea
9.04 ZESTOA  @ Gaztetxea
9.14 ALTSASU  @ Gaztetxea
9.26 IRURA  @ Plaza
10.03 IZARRA  @ Biltegia
10.17 GASTEIZ  @ K2 taberna
10.23 LEITZA  @ Torrea taberna
10.30 ANTZUOLA  @ Gaztetxea

1997

1.03 LEKUNBERRI  @ Gaztetxea
1.05 IDIAZABAL  @ Frontoia
1.18 GASTEIZ  @ Gaztetxea
2.13 IRUÑEA  @ Aitzina taberna
2.21 IRUÑEA  @ Gaztetxea
2.22 ARRASATE  @ Gaztetxea
4.19 BEASAIN  @ Plaza
4.26 GARTZARON  @ Frontoia
5.30 BERRIOZAR  @ Herria taberna
6.26 BARAÑAIN  @ Gaztetxea
7.24 GASTEIZ  @ Mendizorrotza
8.16 GERNIKA  @ Txoznak
9.13 BERMEO  @ Txoznak
10.25 LEKUNBERRI  @ Frontoia
11.15 ATARRABIA  @ Lorentzo Goikoa frontoia
11.28 TAFALLA  @ Gabalzeka taberna
11.29 GASTEIZ  @ Gaztetxea
12.06 DURANGO  @ Cambridge diskoteka
12.13 BURLATA  @ Askatasuna frontoia
12.14 OION  @ Ilargi taberna
12.20 BOLIBAR  @ Frontoia
12.27 TOLOSA  @ Uzturpe frontoia

1996

3.22 IRUÑEA  @ NUP Euskal jaia 1996
4.05 ITOITZ  @ Itoitz Ez akanpada
4.13 OTSAGI  @ Frontoia
4.27 LEKUNBERRI  @ Frontoia
5.10 IRUÑEA  @ NUP agronomo jaia
5.16 PUIU  @ Gaztetxea
5.24 IRURA  @ Frontoiko taberna
6.06 IRUÑEA  @ Subsuelo
6.22 IRUÑEA  @ Donibaneko txoznak
8.09 SUNBILA  @ Taberna
8.11 LEITZA  @ Txoznak
8.15 DONOSTIA  @ Txoznak
8.22 IBARRA  @ Gaztetxea
9.06 ALLI  @ Ostatua
11.01 BARAÑAIN  @ Gaztetxea
11.05 BURLATA  @ Black Rose taberna
11.09 LEITZA  @ Adur taberna
12.05 TAFALLA  @ Gabalzeka taberna
12.14 ARETXABALETA  @ Izkutu taberna
12.20 IRUÑEA  @ Iturrama Institutua
12.21 IRUÑEA  @ Basandere taberna

1995

1.28 ARBIZU  @ Gaztetxea
4.01 LEKUNBERRI  @ Frontoia
4.27 ALTSASU  @ Gaztetxea
4.30 BETELU  @ Plaza
5.13 LEGAZPI  @ Gaztetxea
5.26 LESAKA  @ Arrano elkartea
6.02 IRUÑEA  @ Amaiur Ikastola
7.01 BETELU  @ Plaza
7.15 ANTZUOLA  @ Parkea
7.29 ELIZONDO  @ Plazako kioskoa
9.01 BERRIOZAR  @ Jaietako bajera bat
10.07 BASAURI  @ Txoznak
10.13 LEKUNBERRI  @ Frontoipeko gaztetxea
11.11 ALDATZ  @ Taberna ondoko gela
12.22 IRUÑEA  @ Iturrama Institutua

1994

10.15 LEKUNBERRI  @ Frontoipeko gaztetxea
12.17 ATALLO  @ Atalloarraren bajera
12.25 IRURTZUN  @ Larrazpi

© 2014 Berri Txarrak | berritxarrak@berritxarrak.net



design and development: azo@pandaartistmanagement.net